موسسه حقوقی و آموزشی فرهنگ تفاهم

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

مشاوره حقوقی 02154764

وکیل طلاق
وکیل طلاق

وکیل طلاق

وکیل طلاق به وکیل پایه یک دادگستری و دانش‌آموخته رشته حقوق گفته می‌شود که از تمامی قوانین حوزه‌های کیفری، حقوقی و خانواده آگاهی دارد؛ ولی عمده تخصص خود را در خصوص مباحث خانواده اعم از طلاق و انواع آن گذاشته است.

از آن جایی که مسئله طلاق امروزه یکی از مباحث رایج در جامعه کنونی است حضور وکلایی که صرفاً در این موضوع تخصص داشته و رزومه و پرونده‌های موفقی داشته باشند بسیار مورد نیاز احساس می‌شود؛ به همین دلیل مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم سعی خود را بر این داشته است تا از بهترین وکیل طلاق در تهران در مؤسسه خود استفاده نماید.

از این رو به شما توصیه می‌نماییم از آن جایی که وکیل طلاق آشنایی کاملی با مباحث مربوط به طلاق و انواع آن دارد صرفاً برای انجام امور مربوطه و تسریع بخشیدن به روند پرونده و رسیدن به نتیجه دلخواه خود از وکیل طلاق مشاوره دریافت نمایید.

بهترین وکیل طلاق در تهران

از آن جایی که پیدا کردن یک وکیل طلاق متبحر و متخصص که بتواند در کم‌ترین زمان ممکن شما را به هدف برساند ممکن است امری سخت و مشکل باشد، مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در رابطه با مشکلات ناشی از طلاق و مصادیق آن که مربوط به حوزه خانواده می‌شود، وکیلی متخصص و آشنا به کلیه قوانین مدنی  را برای شما به یاری گرفته تا بتوانید با خیالی آسوده با وکیل مشاوره داشته باشید و در صورت نیاز با انعقاد قرارداد وکالت از وکیل طلاق متخصص در این حوزه یاری بطلبید چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری درست و مجرب در این زمینه می‌تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حقوق فردی شما باشد.

انواع طلاق در قانون ایران

وکیل طلاق بیان می‌دارد که قوانین در حقوق ایران به دسته های متعددی تقسیم می‌شود و هرکدام از آن‌ها دارای شرایط و مراحل خاص مربوط  به خود هستند که به آن‌ها اشاره خواهیم نمود:

 • طلاق بائن
 • طلاق رجعی

 

طلاق بائن

به طلاقی گفته می‌شود که در آن بعد از طلاق مرد حق رجوع به زن را ندارد.

در این خصوص قانون مدنی در ماده ۱۱۴۵ بیان داشته است که طلاق در مواردی بائن محسوب می‌شود:

 • زمانی که طلاق قبل از وقوع نزدیکی واقع شود.
 • هنگامی که زن یائسه باشد.
 • طلاق از نوع خلع و مبارات تا زمانی که زن رجوع به‌عوض نکرده باشد.
 • سه طلاق که بعد از سه وصلت پیاپی شکل گرفته باشد حال می‌خواهد این وصلت ناشی از رجوع و یا نکاح جدید باشد.

 قانون مدنی در ماده ۱۱۴۶ در خصوص طلاق خلع بیان کرده است که زوجه می‌تواند به جهت کراهتی که از زوج دارد مبلغی به او پرداخت نماید تا او را طلاق دهد، حال این مبلغ می‌تواند عین مهریه و یا بیشتر و یا کم‌تر از آن مبلغ باشد.

قانون مدنی در ماده ۱۱۴۷ در خصوص طلاق مبارات بیان کرده است که زوجین از یکدیگر کراهت داشته باشند و مبلغی که پرداخت می‌شود در این جا نباید بیشتر از میزان مهریه باشد.

 

طلاق رجعی

به طلاقی گفته می‌شود که در آن مرد می‌تواند بعد از طلاق و در طول مدت عده به زن رجوع نماید و زندگی مشترک را دوباره شروع نماید.

در این مورد قانون مدنی در ماده ۱۱۴۸ بیان داشته که صرف رجوع تنها در دوره عده امکان‌پذیر است و بعد از آن حق رجوع از بین می‌رود.

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

روش های گرفتن طلاق

وکیل طلاق در خصوص روش‌های طلاق این‌گونه توضیح داده است که در قانون ایران گرفتن طلاق به سه روش امکان‌پذیر است:

 • طلاق به درخواست مرد
 • طلاق به درخواست زن
 • طلاق توافقی (دوجانبه)

طلاق به درخواست مرد

مرد می‌تواند مطابق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی با رعایت شرایطی که در قانون ذکر شده است به دادگاه مراجعه کرده و تقاضای طلاق از همسر خود را داشته باشد.

مرد باید برای گرفتن طلاق از همسر خود مراحلی را طی نماید و برای گرفتن طلاق خیلی بهتر است که از وکیل طلاق متخصص در این حوزه کمک بگیرد که در این جا وکیل طلاق اقدامات لازم را انجام می‌دهد این اقدامات که تماماً نیاز است شامل:

 • ابتدا مرد باید دادخواستی مبنی بر درخواست طلاق نزد وکیل به‌صورت تخصصی و با رعایت اصول قانونی تنظیم نماید و دادخواست ثبت شده در سامانه‌ای به نام ثنا ثبت می‌شود.
 • بعد از ثبت طلاق در سامانه ثنا، دادگاه وقتی را به جهت رسیدگی به موضوع مطروحه تعیین می‌نماید بعد از تشکیل جلسه دادگاه و تعیین تکلیف نسبت به مهریه و سایر مطالبات مالی زن گواهی عدم امکان سازش توسط دادگاه صادر می‌شود.
 • بعد از آن که دادگاه گواهی عدم امکان سازش را صادر نمود این گواهی از زمان تاریخ صدور به مدت سه ماه دارای اعتبار است و طرفین باید با مراجعه به یکی از دفاتر طلاق مراجعه کرده و آن را ثبت نمایند.

طلاق به درخواست زن

وکیل طلاق بیان می‌دارد که زن برای آن که بتواند از همسر خود جدا شود و درخواست طلاق او با موافقت دادگاه همراه باشد باید مطابق قانون شرایطی را داشته باشد که در صورت وجود این شرایط و به کمک وکیل طلاق متخصص می‌تواند به راحت‌ترین شکل طلاق بگیرد.

 • زن ابتدا باید به وکیل طلاق رجوع نماید و با انجام مشاوره تخصصی با وکیل و ارائه دلایل مورد قبول در قانون دادخواستی مبنی درخواست طلاق از مرد را تنظیم نماید.
 • از جمله دلایلی که وکیل طلاق می‌تواند آن‌ها را در دادخواست طلاق بیاورد و با استفاده از آن دلایل اقدام به طلاق زن نماید شامل:
 • ماده ۱۱۲۹ قانون مدنی بیان می‌دارد که در صورتی که مرد از دادن نفقه به همسر خودداری نماید زن می‌تواند برای درخواست طلاق اقدام نماید.
 • ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی بیان می‌دارد که در صورتی که ادامه ازدواج برای زن عسروحرج یا همان سختی فراوان به همراه داشته باشد، در صورت اثبات این موضوع او می‌تواند از دادگاه درخواست طلاق داشته و طلاق خود را بگیرد.
 • ماده ۱۰۲۹ قانون مدنی بیان می‌دارد زمانی که مرد در طول زندگی زناشویی خود چهار سال غیبت کامل داشته باشد در این جا دادگاه حکم به طلاق صادر می‌نماید.
 • زمانی که زن از شوهر خود وکالت در طلاق داشته باشد و این موضوع در سند نکاحیه ذکر شده باشد به‌راحتی و با رعایت قانون می‌تواند از شوهر خود طلاق بگیرد.
 • بعد از آن که وکیل طلاق در دادخواست طلاق زن به مواردی از موارد بالا اشاره نمود و در سامانه ثنا این دادخواست را ثبت کرد، دادگاه زمانی برای رسیدگی به پرونده مشخص می‌نماید و بعد از بررسی و تحقیق در خصوص آن چه که به‌عنوان ادله در دادخواست ذکر شده است و احراز حق زن حکم به طلاق را صادر می‌نماید.
وکیل طلاق توافقی

طلاق دوجانبه

زمانی که بحث طلاق به شیوه دوجانبه و با رضایت طرفین انجام می‌شود غالباً خیلی از افراد این‌گونه گمان می‌نمایند که بدون حضور نزد وکیل می‌توانند خیلی راحت و در کمترین زمان طلاق خود را بگیرند؛ اما طلاق دوجانبه نیازمند طی شدن مراحلی است که اگر توسط وکیل انجام شود می‌تواند در کوتاه‌ مدت اشخاص را به هدف موردنظر برساند.

به همین دلیل ابتدا زوجین باید در سامانه تصمیم ثبت‌نام کنند و بعد از دریافت وقت مشاوره و اتمام جلسات آن گواهی عدم انصراف از طلاق دریافت نمایند و به همراه مدارک مورد نیاز، دادخواست مبنی بر طلاق توافقی تنظیم نمایند و بعد از تعیین وقت رسیدگی در دادگاه در موعد مقرر حضور یافته و به‌صورت توافقی جدا شوند.

در مقاله وکیل طلاق توافقی به صورت کامل در این خصوص صحبت شده است که به شما مخاطبان گرامی توصیه می‌نماییم برای دریافت اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه نمایید.

وظایف وکیل مهریه در قانون

 • آشنایی کامل نسبت به قوانین حوزه طلاق در قانون مدنی
 • آگاهی از تمامی مراحل طلاق به درخواست مرد و زن
 • آگاهی به مراحل طلاق توافقی و پیگیری سریع و تخصصی در خصوص صدور گواهی عدم امکان سازش
 • مهارت و تخصص لازم در تنظیم دادخواست های حقوقی
 • داشتن مهارت های روان‌شناسی در خصوص ایجاد صلح و کاهش آسیب بین زوجین

هزینه وکیل طلاق چقدر می‌باشد؟

حق الوکاله وکیل در پرونده های مربوط به طلاق با توجه به این که طلاق در حوزه‌های مختلفی مطرح می‌شود متفاوت می باشد به این نحو که با توجه به توافقی و یا یک‌جانبه بودن طلاق از جانب مرد یا زن میزان حق الوکاله وکیل متغیر می باشد؛

تعیین نوع طلاق می‌تواند حساسیت و میزان پیچیدگی آن را مشخص نماید و طبق آن مبلغ متفاوتی برای پرونده تعیین گردد به این صورت که در پرونده‌هایی که به شکل توافقی در آن طلاق مطرح می‌شود میزان حق الوکاله معمولاً کمتر از حالتی است که طلاق به شکل یک‌طرفه مطرح می‌شود.

در طلاق یک‌طرفه زمانی که زن درخواست طلاق دارد به علت پیچیده تر بودن روند دادرسی به جهت آن که وکیل باید ادله‌ای برای اثبات حق زن برای طلاق داشته باشد،  مبلغی در حدود ۶ میلیون تا ۲۰ میلیون با توجه به حساسیت پرونده و در طلاق توافقی مبلغی در حدود ۶ میلیون تا ۱۰ میلیون تعیین می‌نماید، در کل مبلغ تعیین شده متغیر و بر اساس توافق وکیل و موکل در قرارداد وکالت درج می‌شود و الزام قانونی برای تعیین مبلغ وجود ندارد.

مزایای استفاده از وکیل طلاق در مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

دریافت مشاوره و استفاده از خدمات وکیل طلاق در مؤسسه فرهنگ تفاهم دارای مزایایی است که بیان آن‌ها واجب دیده می‌شود تا بتواند شما را برای گرفتن یک تصمیم درست یاری نماید:

 • استفاده از وکیل طلاق می‌تواند بهترین راه برای تسریع بخشیدن به روند پرونده طلاق برای رسیدن به نتیجه موردنظر باشد.
 • با وجود وکیل طلاق دیگر نیازی به حضور موکل در هیچ‌کدام از مراحل رسیدگی نمی‌باشد.
 • وکیل طلاق می‌تواند در طلاق توافقی با رعایت مصلحت طرفین در کم‌ترین زمان حکم طلاق (در واقع به آن گواهی عدم امکان سازش می‌گویند) را بگیرد.
 • در طلاق به درخواست زن وکیل طلاق با درایت کامل و ارائه ادله مستند به قانون طلاق زوجه را بدون آن که نیازی به حضور او در دادگاه باشد می‌تواند بگیرد.
 • در آخر این که وکیل طلاق می‌تواند اسم همسر چه زن و چه مرد را تحت شرایطی با پیگیری‌های مستمر و درست از شناسنامه حذف نماید.
مزایای حضور وکیل طلاق

سوالات متداول

وکیل طلاق مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در تمامی حوزه‌های طلاق فعالیت دارد؟

بله وکیل طلاق مجموعه ما در تمامی حوزه های طلاق اعم از طلاق به درخواست مرد، زن و طلاق توافقی پرونده می‌پذیرد.

 

هزینه طلاق با توجه به یک‌جانبه و توافقی بودن آن متفاوت می باشد؟

بله با توجه به این که نوع طلاق‌ها با یکدیگر متفاوت می باشد به تأثیر از این موضوع میزان دستمزد وکیل متفاوت می باشد.

 

آیا مرد می‌تواند در طلاق بائن به زن خود رجوع نماید؟

خیر، طلاق بائن نوعی از طلاق است که مطابق قانون مرد در دوره عده زن حق رجوع به او را ندارد.

 

درخواست طلاق از جانب زن به چه شکل صورت می‌گیرد؟

 طبق قانون مدنی زن باید برای درخواست طلاق دلایل و مدارک موجه مطابق قانون داشته باشد که از جمله آن می‌توانیم به عسر و حرج اشاره کنیم که زن می‌تواند درخواست طلاق خود را بر مبنای دادخواست طلاق به علت عسر و حرج ارائه دهد و در دادگاه با ارائه مدارک و اثبات این موضوع طلاق می‌گیرد.

 

دادخواست طلاق از جانب مرد به چه شکل صورت می‌گیرد؟

مرد برای درخواست طلاق ابتدا باید یک دادخواست گواهی عدم امکان سازش ثبت نماید و سپس به درخواست دادگاه داوری معرفی نموده و بعد از آن که برای قاضی محرز شد که دو نفر امکان زندگی ندارند حکم به صدور گواهی عدم سازش می‌دهد و مرد و زن برای ثبت طلاق به دفتر طلاق مراجعه و آن را ثبت می‌نمایند.

 

بین گواهی عدم امکان سازش و حکم طلاق تفاوتی وجود دارد؟

بله گواهی عدم امکان سازش در طلاق توافقی و طلاق از جانب مرد صادر می‌شود؛ ولی در طلاق به درخواست زن صرفاً حکم طلاق صادر می‌گردد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

وکیل وصول دیه

وکیل وصول دیه

متن سربرگ خود را وارد کنید تعریف دیه دیه یا خون‌بها از قوانین اسلام بشمار می‌رود و مطابق تعاریف فقهی، مال یا پولی می‌باشد که به واسطه کشتن انسان یا

ادامه‌ی مطلب »