موسسه حقوقی و آموزشی فرهنگ تفاهم

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

برای مشاوره حقوقی آنلاین با ۰۹۱۲۰۴۷۷۱۱۶ تماس حاصل نمایید

وکیل تنظیم قرارداد
وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد به وکیل پایه یک دادگستری گفته می‌شود که در تمامی حوزه‌های حقوق دارای دانش کامل و تخصصی می‌باشد؛ ولی عمده تخصص خود را در زمینه تنظیم انواع قراردادهای مطابق قانون گذارده است؛ در واقع وکیل قرارداد به شما کمک می‌نماید تا بتوانید در هر زمینه‌ای که می‌خواهید قراردادی اصولی و متضمن قوانین حقوقی با طرف مقابل خود منعقد نمایید.

وکیل تنظیم قرارداد به‌درستی از این امر آگاهی دارد که در یک قرارداد چه مواردی باید ذکر شوند و از چه الفاظ و عباراتی باید استفاده شود تا یک قرارداد از حیث حقوقی به‌درستی منعقد شود و چه شروطی را می‌توان در قرارداد فی‌مابین بیان نمود تا قرارداد با کمترین ضرر و با بالاترین امکان اجرای تعهد منعقد گردد.

همچنین شما می‌توانید با انجام مشاوره با وکیل تنظیم قرارداد از آثار حقوقی که یک قرارداد برای افراد طرف قرارداد دارد آگاه شوید تا در آینده گرفتار مشکلاتی در خصوص بحث ضمانت‌ها و آثار حقوقی قراردادها نگردید.

بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران

از آن جایی که  امور قراردادها چند ماهیت دارند و شخصی که می‌خواهد قراردادی را منعقد نماید ممکن است به علت عدم آگاهی از قوانین و به‌کاربردن کلمات نامناسب، متحمل خسارت‌های بسیار زیاد مالی و معنوی شود توصیه ما به شما این است که برای تنظیم قراردادهای خود حتماً با وکیل امور قراردادها مشورت نمایید.

وکیل امور قراردادها از آن جایی که در حوزه تنظیم قرارداد تخصص دارد می‌تواند شما را در راستای تنظیم یک قرارداد اصولی حقوقی و تجاری  با استفاده از به‌کاربردن کلمات و مفاهیم مناسب حقوقی راهنمایی کرده تا از بروز خسارت ضمن قرارداد جلوگیری نماید؛ وکلای مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم با تخصصی که در این حوزه دارند خدماتی اعم از مشاوره قبل از تنظیم قرارداد، تنظیم لایحه و دادخواست، داوری در قراردادها و وکالت در دعاوی قراردادی را به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

از این رو توصیه ما به شما این است که برای جلوگیری از انعقاد قرارداد فاقد وجه قانونی و تحمل هزینه‌های بسیار ابتدا با وکیل امور قرارداد مؤسسه حقوقی ما تماس بگیرید تا به‌درستی راهنمایی شوید.

ویژگی های وکیل تنظیم قرارداد

 • آگاهی و تخصص وکیل قرارداد در نگارش اصولی یک قرارداد و درج موارد مهمی چون شرط ارجاع به داوری، حق فسخ، بیان نحوه جبران خسارت که افراد عادی ممکن است از میزان اهمیت آن‌ها در یک قرارداد بی‌اطلاع باشند.
 • تسلط وکیل تنظیم قرارداد به حداقل دو زبان زنده دنیا به‌خصوص زبان انگلیسی، چرا که زبان انگلیسی در بحث قراردادها بسیار می‌تواند مورد استفاده به ‌خصوص در بحث قراردادهای تجاری قرار بگیرد.
 • تنظیم قرارداد توسط وکیل می‌تواند از بروز هزینه‌های احتمالی ناشی از اشتباهاتی که ممکن است رخ دهد جلوگیری نماید.
 • وکیل متخصص قرارداد از آن جایی که آگاهی بالایی در خصوص بحث داوری و شرایط ارجاع آن دارد می‌تواند با تنظیم قرارداد اصولی و درج شروط داوری، قرارداد را در مسیری قرار دهد که طرفین در صورت بروز اختلاف به‌جای مراجعت به دادگاه این اختلاف را از راه داوری حل‌وفصل نمایند.
وکیل تنظیم قرارداد

قرارداد چیست؟

مطابق آن چه در ماده ۱۸۳ قانون مدنی آمده است عقد به این معنا می‌باشد که چند نفر در ذیل یک قرارداد متعهد بر انجام امری بشوند که مورد پذیرش آن‌ها می‌باشد.

این قراردادها می‌توانند در زمینه‌های متفاوتی ایجاد گردند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به انواع قراردادهای تجاری، قراردادهای خرید و فروش، قرارداد اجاره و قراردادهای مشارکتی اشاره نماییم.

نحوه تنظیم قرارداد به چه صورت است؟

هر قراردادی با هر ماهیت و موضوعی که باشد باید به ‌صورت اصولی تنظیم شود و اصول و مواردی که لازم است باید در یک قرارداد ذکر شود تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری نماید حال مواردی که در تنظیم یک قرارداد باید مورد رعایت واقع شود را بیان می‌نماییم و این مورد را نیز باید بگوییم که آگاهی از این موارد صرفاً به ‌صورت کلی شما را آگاه می‌نماید و باید برای تنظیم درست از وکیل متخصص این حوزه کمک بگیرید.

 • عنوان و موضوع قرارداد

اولین چیزی که حتماً باید در یک قرارداد ذکر شود این است که قرارداد از چه نوع و موضوعی می‌باشد در این خصوص قرارداد به طور مثال می‌تواند قرارداد فروش و یا خرید باشد و این امر حتماً باید ذکر شود تا از ابهام و اختلاف در آینده جلوگیری نماید.

 • اطلاعات کامل طرفین

در یک قرارداد مشخصات کامل افرادی که درخواست تنظیم قرارداد دارند اعم از اطلاعات شناسنامه و کد ملی و آدرس کامل محل سکونت طرفین باید ذکر گردد.

 • مدت زمان و مبلغ قرارداد

در هر قراردادی مدت زمان باید قید گردد به این شکل که در قرارداد باید تاریخ آغاز و اتمام به ‌صورت دقیق قید گردد.

همچنین موضوع دیگری که بسیار اهمیت دارد این است که مبلغ قرارداد باید باتوجه به نوع آن در آن درج گردد و تاریخ پرداخت و تسویه حساب آن ذکر شود.

 • تعهدات و شروط

در این بخش وکیل با توجه به موضوع و نوع قرارداد باید شروط ضمن عقد قرارداد را تعیین نماید و تعهدات طرفین را مشخص کند که هر شخصی چه تعهدی در مقابل فرد مقابل دارد و برای اجرای قرارداد و تعهدات چه شروطی باید مورد تحقق واقع شوند، اهمیت بحث تعهدات و شروط ضمن عقد به این دلیل است که بیان آن به نوعی می‌تواند از بروز اختلافات در آینده به صرف مکتوب بودن آن‌ جلوگیری نماید؛ مواردی را که وکیل متخصص به آن‌ها اشاره می‌نماید را می‌توان ذیل تعیین خسارات، بروز حوادث قهری، امکان فسخ قرارداد و محل ایفا و اجرا قرارداد و … دانست.

 • تعیین مرجع حل اختلاف

آخرین بخشی که گاهی افراد به آن بی‌توجه هستند و عدم توجه و بی اهمیت پنداشتن آن می‌تواند برای آن‌ها گاهی گران تمام شود بحث تعیین مرجعی برای حل اختلافات افراد می‌باشد، چه بسا وکیل متخصص مرجعی را ذیل قرارداد برای حل اختلافات تعیین می‌نماید تا در صورت بروز مشکل مطابق آن چه در قرارداد نوشته شده  طرفین به آن مرجع تعیین شده مراجعه نمایند و مشکل خود را مطرح و حل نمایند به طور مثال در این خصوص می‌توانیم به درج شرط داوری اشاره نماییم.

هزینه وکیل تنظیم قرارداد

سؤالی که بسیار در خصوص بحث تنظیم قراردادها مطرح می‌شود هزینه‌های تنظیم آن توسط وکیل متخصص در این حوزه می‌باشد، در پاسخ به این سؤال باید مطرح نماییم که تنظیم قراردادها با توجه به‌نوعی که دارند  از حیث حقوقی و تجاری  و پیچیدگی‌های که ذیل ماهیت آن‌ها ایجاد می‌شود از حیث هزینه تنظیم قرارداد متفاوت هستند؛ وکیل مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در خصوص تعیین میزان حق‌الوکاله خود برای تنظیم یک قرارداد این فرصت را برای طرفین فراهم آورده است که با انجام مشاوره ارزان و اصولی با طرفینی که خواستار تنظیم یک قرارداد درست هستند میزان هزینه را با توجه به موارد گفته شده و حساسیت موضوع مشخص نماید.

از این رو به شما توصیه می‌نماییم به‌منظور جلوگیری از تنظیم یک قرارداد با ایرادات بسیار که می‌تواند در آینده گریبان‌گیر شما شود برای دریافت مشاوره به وکیل مراجعه کرده و با پرداخت هزینه‌ای که بر اساس اهمیت قرارداد شما تعیین می‌شود از بروز مشکلاتی که در آینده می‌تواند شما را درگیر نماید جلوگیری نمایید.

مزایای مشاوره با وکیل تنظیم قراردادها در مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

از مزایای مشاوره با وکیل تنظیم قرارداد متخصص که وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد این است که وکیل تنظیم قرارداد از آن جهت که نسبت به‌تمامی قوانین حقوقی و تجاری اعم از قانون مدنی و تجارت اطلاعات کامل و جامع دارد می‌تواند اشخاص ذی‌نفع در یک قرارداد را  به هر صورت و به بهترین شکل به طرق مختلف به‌صورت حضوری و تلفنی در خصوص تنظیم یک قرارداد اصولی و قانونی راهنمایی نماید و در صورت بروز اختلاف میان طرفین آن‌ها را به حل اختلاف از راه داوری و مذاکره تشویق نماید؛ از این رو به شما پیشنهاد می‌نماییم تا صفر تا صد تنظیم قرارداد خود را در هر ماهیتی که باشد به وکیل مجرب و متخصص مؤسسه ما بسپارید.

مشاوره حقوقی برای طلاق ایرانیان خارج از کشور

سؤالات متداول

برای آن که یک قرارداد به‌درستی واقع شود چه شرایطی لازم است؟

مطابق قانون مدنی رضایت طرفین، اهلیت، شرعی بودن معامله و تعیین موضوع معامله از شرایط صحت قرارداد می‌باشد.

 

 در مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم چه قراردادهایی تنظیم می‌شود؟

وکیل متخصص مؤسسه هر نوع قرارداد تجاری و حقوقی که مطابق قانون دارای مشروعیت می‌باشد را تنظیم می‌نماید.

 

در تنظیم قراردادهای تجاری و حقوقی شرط رجوع به داوری امکان‌پذیر است؟

بله طرفین می‌توانند ضمن قرارداد اصلی و یا در یک قرارداد مجزا رجوع به داوری را شرط نمایند.

 

قراردادها در قانون ایران به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

به چهار دسته عقد لازم، جایز، خیاری، منجز و معلق تقسیم می‌شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

3 پاسخ

 1. سلام بطور تصادفی با شما آشنا شدم ، مایلم کلینیک راه‌اندازی کنم برای قرارداد ها با پرسنل کاری ( پزشک ، بهیار دستیار پذیرش ،،،،) ،
  که در صورت امکان باهم همکاری کنیم .
  سوال اینکه قرارداد فی ما بین ما از چه نوع قراردادی می‌باشد و اگر لطف کنید نمونه قرارداد هم پیوست کنید

  1. باسلام وقت بخیر
   برای تنظیم قرارداد لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۷۶۴ تماس حاصل نماید.

  2. سلام
   با شماره موسسه ۰۲۱۵۴۱۶۴
   تماس بگیرید تا وقت مراجعه حضوری به شما دهده بشه.
   موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

وکیل وصول دیه

وکیل وصول دیه

متن سربرگ خود را وارد کنید تعریف دیه دیه یا خون‌بها از قوانین اسلام بشمار می‌رود و مطابق تعاریف فقهی، مال یا پولی می‌باشد که به واسطه کشتن انسان یا

ادامه‌ی مطلب »