۰۲۱-۵۴۷۶۴
وکیل بیمه

وکیل بیمه

شماره بهترین وکیل بیمه تماس مشاوره با وکیل بیمه متخصص واتس اپ واتساپ وکیل بیمه کیست ؟ وکیل بیمه وکیل پایه یک دادگستری می باشد که نسبت به کلیه امور مربوط به بیمه اشراف و آگاهی کامل دارد . در واقع وکیل بیمه متخصص نسبت به تمامی حقوق و قوانین اطلاعات و تخصص جامع دارد […]

شماره بهترین وکیل بیمه

مشاوره با وکیل بیمه متخصص واتس اپ

وکیل بیمه کیست ؟

وکیل بیمه وکیل پایه یک دادگستری می باشد که نسبت به کلیه امور مربوط به بیمه اشراف و آگاهی کامل دارد .

در واقع وکیل بیمه متخصص نسبت به تمامی حقوق و قوانین اطلاعات و تخصص جامع دارد و عمدتا دارای تجربه کافی در تمامی زمینه ها است ، به نحوی که یک وکیل بیمه می تواند علاوه بر آن که وکیل بیمه تامین اجتماعی باشد ،  وکیل بیمه شخص ثالث و وکیل بیمه خودرو نیز باشد  و در مورد این مسائل مشاوره با وکیل بیمه بهترین کار برای کاهش هزینه های مربوط به دعاوی می باشد.

بیمه چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟

در تعریف آن باید این گونه توضیح بدهیم که عقدی است که در آن شخص بیمه گر در مقابل دریافت مبلغ معینی از وجه نقد تضمین می کند که در صورت وقوع حادثه و بروز خسارت به شخص مقابل قرارداد مبلغی را پرداخت بنماید.

در این جا در رابطه با خصوصیات آن به صورت مختصر و قابل فهم به شما توضیحاتی خواهیم داد .

در ابتدا باید بیان نماییم که بیمه یک عقد می باشد عقد به این معنا است که دو نفر در مقابل یک دیگر تعهد بر امری می نمایند که مورد قبول آن ها باشد که چند نوع از این عقود را می توان به آن نسبت داد :

 ۱) یک عقد عهدی است یعنی دو نفری که ایجاد عقد قرار داد می نمایند تعهد می کنند که در مقابل یکدیگر و نسبت به تعهدات خود پایبند باشند . به این صورت که در قرارداد  یک طرف متعهد می شود که در صورت بروز خسارت به طرف دیگر قرارداد وجه تعهد شده را پرداخت بنماید .

 ۲)عقد رضایی است یعنی طرفین برای انعقاد این قرارداد احتیاجی به این ندارند که حتما یک تشریفات خاص و قانونمندانه ای را طی بکنند ، یعنی تنها کافی است که نسبت به  این عمل رضایت داشته باشند و عدم وجود قرارداد به معنای عدم وجود بیمه نمی باشد .

 ۳)عقد لازم است یعنی این که بعد از فوت یکی از طرفین باطل نمی گردد و مواردی مانند بیمه عمر هستند که بعد از فوت فرد ، تعهدات شرکت تازه نسبت به آن آغاز خواهد شد .

 ۴)عقد معوضی است به این معنا که طرفین در قبال هم باید عوضی بدهند مثلا بیمه گر تعهد به این امر دارد که در برابر مبلغی که بیمه گذار به جهت بروز خسارات احتمالی پرداخت می نماید ، در صورت وقوع مشکلات برای فرد که مفاد آن در داخل قرارداد ذکر شده است خسارت پیش آمده را جبران بنماید .

 ۵)عقد مستمر و الحاقی می باشد به این صورت که باید برای آن مدت زمان مشخصی در نظر گرفته بشود ، چرا که طرفین باید بدانند تا چه زمانی ملزم به انجام تعهدات خود هستند .  منظور از الحاقی بودن به این معنا است که ، شرکت قراردادی را تنظیم می نماید که شامل ارکان و قواعد مربوط به بیمه می باشد و شخص مقابل تنها می تواند در صورت رضایت آن را قبول بنماید .

تماس با وکیل دادگستری

چند نوع بیمه در ایران وجود دارد ؟

  • بیمه اشخاص

این نوع در خصوص اشخاص می باشد ، به این صورت که شخص بیمه می شود تا در برابر هزینه ای که پرداخت می نماید امکاناتی دریافت بکند به این نحو که اگر جان و سلامت او به خطر افتاد بتواند از آن استفاده بنماید که از انواع آن می توان به بیمه عمر ، درمان و حادثه اشاره کرد.

حال اگر بخواهیم به طور مختصر و جامع این سه نوع را تعریف بنماییم باید این چنین آن ها را شرح بدهیم:

بیمه عمر به این معنا است که شخص به مدت طولانی که گاه تا پایان عمر فرد می باشد با بیمه گر قرارداد دارد و ضمن برخورداری از امکاناتی که به جهت قرارداد فی مابین ایجاد شده ، در طول زندگی خود بعد از مرگ هم می توانند از این امکانات بهره ببرند به این صورت که مبلغی را با توجه به تعهداتی که به نفع آن ها ایجاد شده  که هستند به خانواده خود شخص می دهند.

بیمه درمان به این معنا است که فرد برای درمان بیماری های پیش آمده از آن استفاده خواهد نمود  . در این جا می توان به بیمه تامین اجتماعی و سلامت اشاره نمود که در زمینه رسیدگی و ارائه خدمات کامل مربوط به درمان فعالیت دارند.

بیمه حادثه به این معنا است که در آن شخص خود را بیمه می نماید تا در برابر حوادث غیر قابل پیش بینی که ممکن است برای فرد رخ دهد بیمه گر متعهد به جبران بشود.

  • بیمه اموال 

همان طور که از اسم آن مشخص است در رابطه با اموال افراد است.

بیمه خودرو ، شخص ثالث و آتش سوزی از انواع آن هستند که مربوط به اموال می باشد.

  • بیمه مسئولیت 

در رابطه با مسئولیت افراد در خصوص موارد و موضوعات گوناگون می باشد که به چند دسته تقسیم می شود ، که به اختصار چند مورد از این مسئولیت ها را برای شما شرح خواهیم داد.

۱)بیمه مسئولیت عمومی که در خصوص مسئولیتی که نهاد های دولتی دارند مانند مسئولیت شهرداری .

۲)بیمه مسئولیت حرفه ای که افراد در مقابل حرفه خود دارند مانند مسئولیت حرفه ای پزشکان .

۳)بیمه مسئولیت تولید کنندگان کالا در مقابل تولید کالاهایی که  تولید کننده ها دارند.

۴) بیمه مسئولیت کارفرما نسبت به کارمندان خود.

انواع بیمه

بیمه زندگی.

بیمه درمان.

بیمه حوادث.

بیمه آتش‌سوزی.

بیمه باربری.

بیمه وسایل مربوط به حمل و نقل.

بیمه ناشی از مسئولیت مدنی.

بیمه خطرات مقاطعه کاری.

بیمه پول.

بیمه امانت مخصوص کارمندان.

بیمه مربوط به امور اکتشاف و استخراج و بهره برداری نفت و گاز و نیز سایر منابع.

بیمه تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات.

بیمه مسئولیت متصدیان حمل ونقل.

بیمه مسئولیت صاحبان ماشین ها و ابزارآلات ساختمانی و کارگاهی.

بیمه اشخاص.

بیمه خسارت.

مشاوره حقوقی

از مواردی که در قرار داد بیمه ذکر می شود

آگاه نمودن بیمه گذار از کیفیت دقیق خطر تحت پوشش بیمه.

پرداخت به موقع و کامل حق بیمه.

اعلام دقیق حوادثی که منجر به خسارت می شود.

محافظت از مورد بیمه (آن چه توسط بیمه گذار تحت پوشش بیمه قرار می گیرد) بی میزان مشخص شده در قرارداد.

چه دعاوی علیه بیمه گر مطرح می شود ؟

  • دعاوی علیه بیمه بیکاری

هر کارفرما موظف است تا افرادی را که برای او کار می کنند بیمه بکند و حق آن ها را به موقع و در زمان مناسب پرداخت نماید .

صرف بیمه شدن فرد باعث می شود که او بتواند از مزایایی که وجود دارد استفاده نماید که یکی از آن ها بیمه بیکاری می باشد ، که از جانب سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار به فرد تعلق گرفته است .

حال اگر شخصی از کار خود اخراج بشود و یا از کار خود بنا به دلایلی بیرون بیاید می تواند تحت شرایطی از قبیل حوادث غیر مترقبه  ، بیمه بیکاری دریافت نماید حال اگر تمامی شرایط مربوط به بیمه بیکاری را فرد داشته باشد اما با این وجود نتواند اقدام به دریافت آن نماید در این جا وکیل بیمه که وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور و قوانین مربوطه می باشد می تواند با اگاهی از قوانین تامین اجتماعی و وزارت کار به بهترین شکل از شخص دفاع بنماید و حق او را در این راستا از سازمان مربوطه  بگیرد.

  • دعاوی علیه بیمه عمر

همان طور که در بالا گفته شد فرد می تواند با توافق با بیمه گر امکانات زیادی را  در این نوع قرارداد به نفع خود داشته باشد اعم از این که در طول زندگی خود از این بیمه بهره مند بشود و یا این که بعد از مرگ ورثه ی او می توانند از این امکانات استفاده بنمایند .

حال اگر بیمه گر به توافقات انجام شده در مفاد قراردادی خود عمل نکند حال می خواهد دولت باشد خواه شرکت های بیمه این تخلف را انجام بدهند ، شخص بیمه گذار می تواند در این زمینه اقداماتی را در خصوص شکایت از بیمه گر انجام بدهد و یا انجام آن را به وکیل پایه یک دادگستری بسپارد.

  • دعاوی علیه بیمه آتش سوزی 

نوعی از بیمه می باشد که در آن شرکت های مربوطه امکاناتی در برابر حوادث آتش سوزی برای خانه های مسکونی ، واحد های تجاری ، خودرو ، حتی لوازم شخصی با ارزش و … در نظر می گیرد .

که متناسب با ارزش مال مورد نظر حق بیمه ای به طور سالیانه دریافت خواهد کرد حال اگر خسارت به اموال وارد شود و بیمه گر به تعهدات خود که در قرارداد به آن متعهد شده است عمل نکند یا در شرایطی در تعیین میزان خسارت وارده به آن چه که آسیب دیده است تخلف بنماید و مقدار کمتری را اعلام بکند ، طبق مفاد قرارداد که بیان شده مال اگر تلف یا معیوب شود بیمه مسئول پرداخت خسارت است اگر نسبت به آن تعهدات کوتاهی بکند ،شخص بیمه گذار می تواند از بیمه گر شکایت بکند.

روند پیگیری دعاوی مربوط به بیمه به چه شکل است ؟

پیگیری به دعاوی مربوطه به صورتی می باشد که هم خود فرد متضرر می تواند به صورت مستقیم نسبت به آن اعلام شکایت بکند هم با دادن وکالت به وکیل بیمه متخصص که وکیل پایه یک دادگستری می باشد کلیه امور مربوط به شکایت خود را به وکیل بسپارد .

حال در خصوص این که متضرر باید به چه نحوی شکایت بنماید این گونه بیان می داریم که شخص ابتدا باید مشاوره ای با وکیل بیمه در خصوص مشکل پیش امده داشته باشد .  بعد دادخواست خود را در نزد وکیل بیمه متخصص که وکیل پایه یک دادگستری می باشد تنظیم بنماید ، سپس دادخواست تنظیم شده را به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی برده و اقدام به ثبت دادخواست نوشته شده در سامانه ثنا می نماید.

بعد از ثبت دادخواست در سامانه ثنا ، دادخواست ارسالی به شعبه مورد نظر ارجاع داده می شود . زمانی برای رسیدگی به شکایت فرد در نظر گرفته می شود که دادگاه صالح به رسیدگی در این جا بر مبنای این موضوع تعیین می شود که اگر شرکت بیمه دارای یک شعبه باشد ، دادگاه صالح به رسیدگی  محلی می باشد که در آن جا شرکت حضور دارد. اگر شرکت دارای چند شعبه باشد ، دادگاه صالح به رسیدگی در جایی است که قرار داد در آن شعبه منعقد شده است.

وکیل متخصص خانواده

بهترین وکیل بیمه در تهران

شما می توانید در خصوص مشکلات پیش آمده ناشی از دعاوی بیمه و امور مربوط به آن با وکیل بیمه متخصص در امور حقوقی و قانونی با موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم که به کلیه قوانین و حقوق مربوط به این حوزه اشراف و آگاهی دارد مشاوره داشته باشید. که در صورت نیاز با انعقاد قرارداد وکالت از وکیل بیمه متخصص در این حوزه یاری بطلبید چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری درست در این زمینه می تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حق شما باشد.

مزایای مشاوره با وکیل بیمه در موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

مشاوره گرفتن از وکیل بیمه متخصص در امور مربوطه که وکیل پایه یک دادگستری می باشد  به این جهت حسن دارد که شخص در صورتی که از جانب شرکت های بیمه مورد ناحقی واقع شد و بیمه گر برخلاف تعهدات خود عمل نمود شخص متضرر می تواند با گرفتن مشاوره از وکیل بیمه متخصص موسسه حقوقی ما به بهترین شکل از راه هایی که می تواند به حق خود برسد اگاهی بیاید .

به همین جهت با مشاوره گرفتن از وکیل بیمه متخصص موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم  می توانید از کلیه قواعد مربوط به سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار و شرکت های بیمه  اطلاعات جامع پیدا کنید تا به بهترین  شکل اقدامات لازم را انجام بدهید و در صورت نیاز انجام کلیه کارهای مربوط به احقاق حق خود را به وکیل بیمه متخصص ما بسپارید.

 

موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در راستای احقاق حقوق شما با همکاری وکلای متخصص در همه زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات می باشد. موسسه با در اختیار گذاشتن وکیل ماهر و متخصص می تواند به احقاق حقوق شما در مقابل تضییع آن شما را یاری نماید.

دیدگاه ها