موسسه حقوقی و آموزشی فرهنگ تفاهم

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

۰۲۱-۵۴۷۶۴​

برای مشاوره حقوقی آنلاین با ۰۹۱۲۰۴۷۷۱۱۶ تماس حاصل نمایید

وکیل مواد مخدر
وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر به وکیل پایه یک دادگستری گفته می‌شود که با آگاهی از قوانین مربوط به مواد مخدر به دفاع از حقوق متهم جرم  مواد اعتیاد آور می‌پردازد.

وکیل باید اطلاعات کامل و جامعی در خصوص قانون مبارزه با مواد اعتیادآور داشته باشد، تا بتواند متهم را حال با توجه به نوع ارتکاب جرم خویش اعم از حمل، مصرف و قاچاق مواد به بهترین شکل مورد دفاع قرار بدهد. به همین جهت متهم به جرم می‌تواند از یک وکیل مجرب در این امر یاری گرفته تا وکیل متخصص پایه یک دادگستری بتواند به او برای کاهش مجازات و یا حتی تبرئه فرد کمک بکند.

تماس با وکیل پایه یک دادگستری در مورد وکیل مواد مخدر

چه مواردی از مصادیق جرم مواد مخدر به حساب می آیند؟

از نظر وکیل مواد مخدر وضعیت قانون‌گذاری در ایران برای این موضوع دستخوش تغییرات بسیاری شده است و هرساله قوانین جدید و سرسختانه تری برای آن اعمال کرده‌اند که در قانون مبارزه با مواد اعتیاد آور به آن پرداخته شده است که ماده یک آن را بیان می‌نماییم:

 • کشت خشخاش و کوکا مطلقاً و کشت شاهدانه به‌منظور تولید
 • واردکردن، ارسال، صادرکردن، تولید و ساخت انواع روان‌گردان
 • نگهداری، حمل، خرید، توزیع، اخفا، ترانزیت، عرضه و فروش آن
 • دایر کردن یا اداره کردن مکان برای استعمال آن
 • استعمال به هر شکل و طریق، مگر در مواردی که قانون مستثنی کرده باشد
 • تولید، ساخت، خرید، فروش، نگهداری آلات و ادوات و ابزار مربوط به ساخت و استعمال آن
 • قراردادن یا پناه‌دادن متهمین محکومیت مواد که تحت تعقیب‌اند و یا دستگیر شده‌اند
 • امحا یا اخفا ادله جرم مجرمان
 • قراردادن مواد یا آلات و ادوات استعمال در محلی به قصد متهم کردن دیگری

جرایمی که در این حوزه هستند بسیار جرایم متفاوت و گسترده‌ای می‌باشد که قانون‌گذار برای هریک از آن‌ها مجازات خاصی را مشخص کرده است و هرکدام از جرایم را از یکدیگر جدا نموده است.

وکلا پایه یک دادگستری

وظایف وکیل در برابر متهم

 • دفاع از متهم برای اثبات بی‌گناهی وی
 • مساعدت برای دریافت حکم مجازات کمتر از قاضی
 • دریافت تخفیف در مجازات
 • مساعدت برای کسر کردن جزای نقدی
 • حضور در تمامی مراجع قضایی موردنیاز (دادگاه‌ها، مرحله تجدیدنظر، دیوان عالی کشور)
 • تلاش برای دریافت حکم آزادی متهم

مرجع صالح رسیدگی به جرایم مواد مخدر

مرجعی که در خصوص این جرایم صالح به رسیدگی می‌باشد، دادگاه کیفری است. حال دادگاه‌های کیفری خود به انواع مختلفی تقسیم می‌گردند که از انواع آن می‌توان به دادگاه کیفری یک و دو، دادگاه انقلاب و … اشاره نمود.

حال در این جا مطابق ماده ۳۰۳ قانون آیین دادرسی کیفری صلاحیت رسیدگی به جرایم مربوط به مواد اعتیادآور به دادگاه انقلاب داده شده است. در واقع باید گفت رسیدگی به‌تمامی جرایم کیفری در صلاحیت دادگاه کیفری دو می‌باشد مگر در جایی که قانون به شکل دیگری تصریح کرده باشد، در واقع صلاحیت دادگاه انقلاب در این جا در امور کیفری به صورت استثنا است و رسیدگی به  امور مربوط به مواد اعتیاد آور را به این دادگاه داده است و تمامی جرایم ارتکابی در قانون مبارزه با مواد در صلاحیت این دادگاه می باشد.

موضوعی که در این باره قابل ذکر هست این است که اگر شهری دادگاه انقلاب نداشته باشد مرجع صالح رسیدگی به این پرونده‌ها در دادگاه  انقلاب مرکز آن استان رسیدگی می‌شود.

وکلا پایه یک دادگستری

روند رسیدگی به جرم مواد مخدر به چه صورت است؟

وکیل مواد مخدر بیان دارد که شخصی که مورد اتهام جرم مواد اعتیادآور قرار می‌گیرد به جهت جرم ارتکابی توسط مرجع قانونی بازداشت می‌شود، سپس در دادسرا اتهام وارده به فرد توسط بازپرس مورد بررسی قرارمی گیرد و در صورتی که نیاز بود فرد متهم برای تفهیم اتهام به دادسرا برده می‌شود. تمامی این‌ها در مرحله تحقیقات مقدماتی صورت می‌پذیرد و سپس بعد از آن که بازپرس تشخیص داد فرد مجرم است، قرار جلب دادرسی را صادر می‌کند و آن را به دادستان اعلام می‌نماید.

دادستان بعد از بررسی موضوع، کیفرخواست صادر می‌نماید و پرونده را به دادگاه کیفری صالح که در اینجا دادگاه انقلاب می باشد می‌سپارد. دادگاه انقلاب با توجه به قانون مبارزه با مواد اعتیادآور و بررسی دلایل  ارائه شده حکم لازم را صادر می‌کند که فرد متهم می‌تواند در این راستا از وکیل متخصص که وکیل پایه یک دادگستری می باشد کمک بگیرد تا او  با آگاهی کامل از او در این راستا دفاع بنماید.

جرایم جرم موادمخدر به چند دسته تقسیم می شوند؟

 • قاچاق و کاشت مواد اعتیاد آور
 • صادرات و واردات مواد اعتیاد آور
 • خرید، مصرف و نگهداری مواد اعتیاد آور

بهترین وکیل مواد مخدر در تهران

شما می‌توانید در خصوص مشکلات پیش آمده ناشی از مواردی که به مواد اعتیاد آور مربوط می‌شوند و نسبت به آن مورد اتهام قرار گرفته‌اید، با وکیل متخصص در امور حقوقی و قانونی مبارزه با مواد اعتیاد آور، مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم که به کلیه قوانین این حوزه اشراف و آگاهی دارد مشاوره داشته باشید.

 

 به جهت شرایط رخ‌داده قراردادی را منعقد بکنید تا به بهترین شکل از حق شما دفاع بشود، چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری درست در این زمینه می‌تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حق شما باشد چرا که گاهی ممکن است که افراد بدون اینکه به وکیل متخصص رجوع بکنند، به‌تنهایی در جلسات رسیدگی حاضر شده و رای منفی بگیرند و شامل مجازات های بسیار سنگین شوند؛ پس در جرایمی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و مجازات هایی که قانون‌گذار برای آن در نظر گرفته شدید هستند، نیاز به وکیل متخصص که در این حوزه فعالیت بکند احساس می‌شود.

وکلا پایه یک دادگستری

مزایای مشاوره با وکیل متخصص در موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

مشاوره گرفتن از وکیل مواد مخدر متخصص که وکیل پایه یک دادگستری می باشد، به این جهت حسن دارد که در صورتی که مورد بی‌حقی واقع شده باشید؛ یعنی به شما اتهام در زمینه حمل مواد مخدر، نگهداری و یا مصرف و فروش مواد اعتیاد آور زده باشند و یا این جرایم را مرتکب شده باشید و تنها به دنبال کاهش مجازات به‌خاطر عدم سابقه کیفری باشید، با وکیل متخصص مؤسسه حقوقی ما می‌توانید به بهترین شکل مشاوره داشته باشید تا اقدامات لازم را انجام و در صورت نیاز انجام کلیه کارهای مربوط به احقاق حق خود را به وکیل مجرب و آگاه ما بسپارید.

سوالات متداول

سؤال از وکیل مواد مخدر مؤسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در خارج از ساعات کاری و در شرایط اضطراری انجام می‌شود؟

بله وکیل متخصص ما حتی در خارج از ساعات کاری پاسخ‌گوی سؤالات شما عزیزان خواهد بود.

 

آیا وکیل مواد مخدر می‌تواند با آگاهی و تخصص در زمینه قوانین کیفری میزان مجازات فرد را کم نماید؟

بله وکیل متخصص مواد مخدر به جهت تخصصی که در زمینه ی پرونده‌های مواد مخدر داشته است می‌تواند میزان مجازات فرد را با در نظر گرفتن مدارک و مواردی اعم از عدم سابقه و … کم نماید.

 

مجرم مواد مخدر با توجه به چه شرایطی می‌تواند در مجازات خود تخفیف بگیرد؟

با در نظر گرفتن مواردی نظیر عدم سابقه کیفری و در نظر گرفتن شرایط فردی و خانوادگی فرد و همکاری او با مراجع قضایی مجرم می‌تواند در مجازات خود تخفیف بگیرد.

 

وکیل مواد مخدر می‌تواند به‌تمامی جرایم مواد مخدر رسیدگی کند؟

بله وکیل مواد مخدر متخصص به تمامی جرایم مواد مخدر که در قانون مبارزه با مواد مخدر به آن اشاره شده می‌تواند ورود نماید و به پرونده شما رسیدگی نماید.

 

هزینه ی وکیل در حمل و نگهداری مواد مخدر چقدر می‌باشد؟

میزان حق‌الوکاله وکیل با توجه به میزان موادی که فرد حمل می‌کند از ده میلیون ریال تا یک میلیارد ریال می‌باشد.

 

مجازات جرم مواد مخدر در همه موارد یکسان است؟

خیر، جرم مواد مخدر با توجه به قانون مبارزه با مواد مخدر و درجه‌بندی جرم ارتکابی دارای مجازات متفاوت می‌باشد؛ مثلاً مجازات خرید مواد با قاچاق متفاوت می‌باشد. 

 

مجازات مواد مخدر شامل چه چیزهایی می‌شود؟

مجازات مواد مخدر با توجه به نوع جرم ارتکابی شامل جزای نقدی، شلاق، حبس و در مواردی اعدام می‌باشد که تعیین میزان آن با در نظر گرفتن قانون مبارزه با مواد مخدر و تشخیص دادگاه انجام می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

10 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر ببخشید ما فامیلمون با ۸کیلو کراک و ۳کیلو شیشه دستگیر شده اما نه جاساز داشته نه چیزی اولین بارشم بوده الان خواستم ببینم جرمش چیه

  1. سلام وقت بخیر جرم ارتکابی ذیل حمل مواد مخدر صورت گرفته و مطابق قانون مبارزه با مواد مخدر جرم محسوب میشه و موادی که از این فرد گرفته شده صنعتی و بالای ۳۰ گرم هست امکان صدور حکم اعدام وجود داره در این مورد با توجه به حساسیت شرایط بهتر است با وکیل مواد مخدر ما مشاوره داشته باشید تا بتوانند شمارا راهنمایی کنند لطفا با این شماره ۰۲۱۵۴۷۶۴ تماس بگیرید.

 2. سلام همسر من با ده گرم هرویین ۶ سال زندان حکم دادن، سابقه قبلی هم نداره، ایا گرفتن وکیل کمکی میکنه؟

  1. سلام وقت بخیر بله حتما . لطفا با این شماره تماس بگیرید ۰۲۱۵۴۷۶۴ تا مشاورین حقوقی ما شما را راهنمایی و به وکیل ارجاع دهند.

   1. باسلام
    برای اولین باربادوگرم مواد مخدر گیرکردم وحکم قاضی تجدید نظر(ض حبس و۱۹ملیون ت جزای نقدی) که هفت ماه انرا کشیدم
    ازچه ماده ای جهت شکستن حکم استفاده نمایم
    ۱_متاهل ودارای دو فرزند هستم
    ۲_هیچگونه سابقه کیفری نداشتم

 3. باسلام
  دوستم را با دوگرم شیشه دستگیر و مدت دوسال به حبس و ۲۰میلیون جزای نقدی محکوم شد وهم اکنون در زندان است ،از طرفی سرپرست خانواده است و پدر پیرش را نگهداری میکرد چگونه میتوانم برایش پابند الکتریکی بگیرم وایا راهی برای ازادی دوستم وجود دارد

  1. سلام وقت بخیر این موضوع نیازمند این هست که بتونیم رای رو بررسی کنیم. معمولا در شرایطی که یک سوم حبس رو شخص محکوم بگذراند میتون درخواست پابند داد اما باید حتما رای بررسی شود. جهت دریافت راهنمایی با شماره ۰۲۱۵۴۷۶۴ در تماس باشید. موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

وکیل وصول دیه

وکیل وصول دیه

متن سربرگ خود را وارد کنید تعریف دیه دیه یا خون‌بها از قوانین اسلام بشمار می‌رود و مطابق تعاریف فقهی، مال یا پولی می‌باشد که به واسطه کشتن انسان یا

ادامه‌ی مطلب »