۰۲۱-۵۴۷۶۴
وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی | وکیل کیست | بهترین وکیل پایه یک تهران |

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری واژه وکیل،یکی از اسامی خدای مهربان است و از نام خدا استعاره گرفته شده است. وکالت در لغت به معنی نمایندگی و نیابت است و همچنین مترادف باکلماتی مانند وصی،ولی و یا سرپرست می‌باشد.اما وکیل درمعنی حقوقی به کسی گفته می‌شود که به نیابت و نمایندگی از موکل،برای امری اقدام می‌نماید.انتخاب […]

وکیل پایه یک دادگستری

واژه وکیل،یکی از اسامی خدای مهربان است و از نام خدا استعاره گرفته شده است. وکالت در لغت به معنی نمایندگی و نیابت است و همچنین مترادف باکلماتی مانند وصی،ولی و یا سرپرست می‌باشد.اما وکیل درمعنی حقوقی به کسی گفته می‌شود که به نیابت و نمایندگی از موکل،برای امری اقدام می‌نماید.انتخاب وکیل برای امور غیر حقوقی و غیر ازدعاوی در دادگاهها می‌تواند به صورت مدنی (عادی یا رسمی)باشد و برای وکالت در دادگستری جهت طرح دعاوی حقوقی یا کیفری،لازم است که از وکیل دادگستری استفاده شود.

موسسه حقوقی، داوری و آموزشی فرهنگ تفاهم با در اختیار داشتن وکلای پایه یک دادگستری متخصص و مجرب و همچنین کارشناسان و مشاوران حقوقی متعدد آماده ارائه خدمات زیر به شما شهروندان عزیز می باشد.

وکیل خانواده

پرونده های خانواده علی رغم اینکه ساده به نظر می رسند اما از ظرافت های بسیاری برخوردارند. بیشتر مردم تصور می کنند که می توانند بدون وکیل و صرفا با استفاده از یک مشاوره حقوقی رایگان اینگونه پرونده ها را به سرانجام برسانند اما این تصور بسیار نادرست است و قطعا بدون دسترسی به وکیل خانواده مناسب مجبور خواهید شد از بخشی از حقوق قانونی خود گذشت نمایید. دپارتمان حقوق خانواده موسسه حقوقی و داوری فرهنگ تفاهم آماده ارائه خدمات زیر می باشد.

طلاق توافقی

طلاق به درخواست مرد

طلاق به درخواست زن

مطالبه نفقه زوجه

مطالبه نفقه فرزند

مطالبه مهریه

مطالبه اجرت المثل

اخذ حضانت فرزندان

روابط نامشروع

تقسیط مهریه

استرداد جهیزیه

وکیل مالیاتی

مالیات اصلی ترین منبع درآمد دولت هاست. از این رو همواره سعی در وصول مالیات از شهروندان و صاحبان شرکت ها و مشاغل می نماید. اما پرداخت مالیات و میزان آن همیشه دغدغه اصلی شرکت های خصوصی و صاحبان مشاغل است.

دپارتمان مالیاتی موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه مالیات به مؤدیان مالیاتی می باشد.

وکیل ملکی

حقوق املاک از پرچالش ترین حوزه های حقوقی است. پیچیدگی های  حوزه املاک از یک سو و ارزش مالی بسیار زیاد  املاک از سوی دیگر موجب می شود که معاملات و چالش های حقوقی حوزه املاک از ریسک بسیار بالایی برخوردار باشد. لذا در اکثر موارد مردم سعی می کنند از وکیل و مشاور متخصص این حوزه بهره بگیرند.

موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در دپارتمان املاک آمادگی دارد تا با معرفی وکلای متخصص و مشاوران مجرب ریسک معاملات ملکی را به حداقل رسانده و به حل چالش ها و دعاوی ملکی کمک نماید.

وکیل ارث و وصیت

مباحث مربوط به ارث و وصیت بسیار مباحث پیچیده ای است و نیاز به محاسبات دقیقی دارد. از سوی دیگر با توجه به اینکه کلیه قوانین و مقررات مربوط به بخش ارث و وصیت از فقه اقتباس شده است، مملو از لغات و اصطلاحات فقهی به زبان عربی بوده که فهم آن را برای مردم بسیار مشکل می نماید. همین تخصصی بودن اصطلاحات و نامفهوم بودن قوانین برای مردم موجب شده است که اختلافات بسیاری در این حوزه از حقوق برای مردم به وجود بیاید. موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم در دپارتمان ارث و وصیت با در اختیار داشتن وکلای پایه یک متخصص و مشاورین حقوقی مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

وکیل دعاوی کار و تامین اجتماعی

رابطه کارگر و کارفرما همیشه رابطه ای پرفراز و نشیب بوده است. حقوق کار به منظور حمایت از حقوق کارگران در مقابل ستم ها و بهره کشی های صاحبان سرمایه و کارفرماها وضع شد اما یکی از پرچالش ترین و پیچیده ترین شاخه های رشته حقوق می باشد.عدم اطلاع صحیح از قوانین و مقرراتی که به فراخور تغییرات روابط اجتماعی و نوسانات اقتصادی همواره در حال تغییر و تحول می باشد موجب به وجود آمدن دعاوی و پرونده های بسیاری در این حوزه مهم از حقوق شده است.

همچنین مباحث مربوط به بیمه و تامین اجتماعی و عذدم اطلاع کافی از مقررات آنها گاه می تواند کسب و کارهای مختلف به خصوص کسب و کارهای نوپا را تا مرز سقوط و ورشکستگی پیش ببرد. لذا استفاده از وکیل پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی متخصص در امور دعاوی کار و تامین اجتماعی علاوه بر پیشگیری از به وجود آمدن اینگونه مشکلات می تواند به حل آنها بسیار کمک کند.

موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم با داشتن بهترین وکلای پایه یک دادگستری می تواند شما در امور مربوط به حقوق کار و تامین اجتماعی یاری کند.

وصول مطالبات

در هر عمل حقوقی مجموعه ای از حقوق و تعهدات برای طرفین معامله ایجاد می شود. این حقوق و تعاهدات ایجاد شده می تواند مطالباتی را برای طرفین ایجاد نماید. مثل تعهد به انجام کار یا پرداخت وجهی که عموما این پرداخت وجه به موجب چک، سفته و یا اسناد تجاری دیگر انجام می شود. همین تعهدات که موجب ایجاد مطالبات برای افراد می شود می تواند منشاء بسیاری از دعاوی و پرونده های حقوقی باشد. موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم با در اختیار با تشکیل دپارتمان تخصصی وصول مطالبات با در اختیار داشتن وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی متخصص و مجرب آماده ارائه خدمات در زمینه وصول مطالبات می باشد.

وکیل ثبت

فرآیندهای  ثبتی بسیار پیچیده و در عین حال حساس هستند. یک اشتباه ساده کافی است تا کسب و کار،برند یا حتی اختراع و طرح شما به درستی ثبت نشود و موجب از دست رفتن حقوق خود نسبت به آن شوید. پیشنهاد ما این است که امور ثبتی حتما از افراد متخصص و توانمند در این حوزه استفاده نمایید. دپارتمان ثبت موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم آماده ارائه خدمات زیر می باشد.

وکیل کیفری

وکیل کیفری باید توانایی و تخصص های خاصی داشته باشد. وکالت در امور کیفری علاوه بر سختی و پیچیدگی دارای حساسیت فراوانی است. زیرا چنانچه به وکالت از شاکی به پرونده ورود کند می تواند موجب فرار مجرم گناهکار از مجازات و عدم دسترسی شاکی به حقوق خود شود و چنانچه به وکالت از متهم به پرونده ورود نماید یک استباه کوچک و یک دفاع اشتباه کافی است تا موجب مجازات یک انسان بی گناه شود.

موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم با در اختیار داشتن یک تیم مجرب از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه خدمات حقوقی در زمینه پرونده های کیفری و معرفی بهترین وکلای کیفری به شما عزیزان می باشد.

وکیل شرکت ها

شرکت های تجاری عضو جدا نشدنی جامعه تجاری امروز می باشند. شرکت های تضامنی،سهامی خاص و عام، تعاونی ها و … امروزه نبض اقتصاد دنیا را در دست دارند. اما این شرکت ها همواره با چالش های حقوقی مواجه می شوند که می تواند کسب و کار آنها را مختل نموده و حتی آنها در در معرض انحلال و ورشکستگی قرار دهد. پس در امور مربوط به شرکت های تجاری حتما از وکلای متخصص و مشاوران حقوقی مجرب ما کمک بگیرید.

امور قراردادها

یک قرارداد شما را متعهد به انجام یک عمل یا پرداخت وجهی می کند. اما عدم دقت در تنظیم قرارداد می تواند تعهداتی را برای شما به بار آورد که هیچ گاه در تصور شما نبوده است یا طرف دیگر قرارداد را به راحتی از زیر بار تعهدات خراج نماید لذا بهتر است برای تنظیم متن قراردادهای خود همیشه از حضور و مشورت یک وکیل پایه یک دادگستری یا مشاور حقوقی متخصص امور قرارداد استفاده نمایید. 

مشاوره حقوقی

در بسیاری از موارد مشکلات اساسی و پیچیده حقوقی حاصل بی دقتی های بسیار کوچک و پیش پا افتاده است. برای جلوگیری از اینگونه چالش ها عاقلانه ترین پیشنهاد، مشورت با افراد متخصص می باشد. دپارتمان مشاوره حقوقی موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم 

ماهیت وکالت

اما ماهیت وکالت چه به صورت رسمی و یا غیر رسمی،عقد جایز است و در هر زمان که موکل اراده نماید می‌تواند وکیل را ازسمت وکالت عزل نماید مگر اینکه به وجه ملزمی شرط برعدم عزل وکیل یا اصطلاحا وکالت بلاعزل اعطا شود. حتما تاکنون به کسانی برخورده اید که در جستجوی وکیل دادگستری جهت مشاوره حقوقی و سپردن پرونده خود به وکیل دادگستری باشند،آیا از ویژگی هایی وکیل دادگستری اطلاعی دارید؟

آیا تا کنون جهت مشاوره حقوقی قبل از آنجام معامله به وکیل دادگستری و یا مشاور حقوقی مراجعه نموده اید؟دعوی کیفری و دعوای حقوقی،چه تفاوت هایی باهم دارند؟ وکیل متخصص در امور کیفری کیست؟ویژگی وکیل متخصص در امور کیفری چیست؟ آیا از خود پرسیده اید که هر وکیلی،امکان ورود و دخالت به هر پرونده ای را دارد یا خیر؟

وکیل دادگستری

نقش وکیل پایه یک دادگستری در مراجع قضایی

دو مرحله کلی در تمامی دعاوی حقوقی و قضایی، دفاع و قضاوت می باشد. طرفین دعوا حق دارند به هر شکل از ادعای خود دفاع نمایند و دادرس و قاضی وظیفه احراز حقانیت ادعا و قضاوت در مورد حکم نهایی را دارند.

در این بین، وکیل پایه یک دادگستری به واسطه دانش و تجربه خود، تخصص کافی را در دفاع از حقوق موکل خود، چه در نقش متهم یا خوانده و چه در نقش شاکی یا خواهان دارد.

به عبارت دیگر، قاضی وظیفه اجرای احکام عادلانه را بر عهده دارد اما هدف وکیل، اثبات دعوا یا رد آن به نفع موکل خود است و در این بین از هیچ تلاشی برای یافتن مدارک و مستندات و ادله کافی برای هدف خود دست بر نمی دارد.

نکات قابل توجه در انتخاب وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری

یک وکیل همانند یک پزشک یا یک مشاور، باید قابل اطمینان برای موکل خود باشد. از آنجاییکه وکیل باید به تمامی جنبه های مشکلات موکل خود تسلط کامل داشته باشد تا بتواند به نحو احسن برای پیروزی وی در دعوا، تلاش نماید، جلب اعتماد حرف اول را در حوزه وکالت می زند. این اعتماد از صداقت وکیل و امانت داری وی در حفظ اسرار و مدارک و همچنین مسئولیت پذیری وی نشأت می گیرد.

علاوه بر قابلیت اعتماد، انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری مجرب باید بر اساس دانش و تجربه وی نیز صورت گیرد. از آنجایی که بسیاری از قوانین و آیین نامه ها به صورت مرتب اصلاح می شوند، یک وکیل مجرب باید بر دانش به روز حوزه تخصصی خود تسلط داشته باشد تا بتواند بهترین و کوتاهترین مسیر را جهت موفقیت موکل خود طی نماید.

یک وکیل مجرب باید بر دانش به روز حوزه تخصصی خود تسلط داشته باشد تا بتواند بهترین و کوتاه ترین مسیر را جهت موفقیت موکل خود طی نماید.

علاوه بر این، هر بار مراجعه به راهروهای دادگستری، دروازه ای جدید از دنیای تجارب را به روی وی باز می کند. زیرا به تعداد انسان ها و پرونده های قضایی، دعاوی حقوقی و کیفری مختلف وجود دارد که هر کدام راه حل مخصوص به خود را داشته اند. بنابراین وکلای باتجربه، با صرف کمترین زمان می توانند راه حل مناسب موکل خود را یافته و به وی در حل دعوا کمک نمایند.

هزینه گرفتن وکیل پایه یک یا حق الوکاله

طبق آیین نامه های مربوطه، هزینه وکالت به صورت توافقی بین وکیل و موکل تعیین می شود. اما آنچه در میزان حق الوکاله تأثیر گذار است، تخصص و تجربه وکیل است. هرچند حق الوکاله شامل هزینه های دادرسی، کارشناسی، ثبت درخواست و … نمی شود و موکل باید این هزینه ها را جداگانه پرداخت نماید.

تحصیلات وکیل پایه یک دادگستری

به طور کلی افرادی که در مقطع کارشناسی در یکی از رشته های حقوق یا الهیات و معارف اسلامی فارغ التحصیل شوند می تواند بعد از قبول شدن در دوره آزمون وکالت که سالانه یک بار انجام می شود و ۲ سال به عنوان کار آموز زیر نظر یک وکیل سرپرست فعالیت کنند، و بعد از این مدت میتواند با داشتن مجوز تمام و کمال اقدام به گذاشتن دفتر کاری نمایید.

لازم به ذکر است فارغ التحصیلان دوره کارشناسی بعد از قبولی در آزمون وکالت نیز می توانند دفتر کاری خود را راه بیندازند اما با داشتن محدودیت های پرونده ای، مانند عدم ارائه پرونده های کیفری و جنایی از سوی دادگستری میباشد.

مهارت های لازم وکیل پایه یک دادگستری

در هر حرفه و پیشه ای توانایی های نهفته در آن باعث بالا بودن کیفیت کاری فرد میشود. به طور مثال یک پزشک قلب باید توانیهای در زمینه تشخیص انواع دردها و اینکه علت هر درد مربوط به قلب را تشخیص دهد. این مسئله برای یک وکیل پایه یک دادگستری نیز مطرح است. در این حوزه توانایی های وکیل باید چنین باشد:

داشتن فن بیان و سخنوری و تسلط کافی به زبان و ادبیات فارسی باشد تا به واسطه آن بتواند مطالب را به صورت سلیس و روان به دادگاه منتقل کند، تا بتواند رای مثبتی برای موکل خود بدست بیاورد.

داشتن جسارت یکی از مهم ترین توانیها به حساب می‌آید چرا که یک وکیل جسارت می تواند مطالبی را جمع آوری و عنوان کند که قاضی و دادگاه را متقاعد و به نفع موکل خود قرار دهد.

همچنین داشتن قدرت استدلال و خلاقیت ذهنی می تواند از دیگر توانایی های وکیل پایه یک باشد

دعوی کیفری و دعوی حقوقی

برای موفقیت در هر پرونده ای ،ابتدا باید بدانیم که پرونده کیفری باید تشکیل داده شود و یا حسب موضوع،پرونده در دادگاه حقوقی طرح شود.به صورت اختصار لازم است این موضوعات از هم تفکیک شوند،چرا که در نتیجه پرونده و صرفه جویی در وقت و هزینه موثر است.

هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای ان مجازات تعیین شده باشد،جرم است ،مانند(کلاهبرداری، جرایم پزشکی ،خیانت در امانت، سرقت ،قتل ، ضرب و جرح ، و…) پرونده‌هایی که براین اساس تشکیل می‌شود،پرونده کیفری و نیازمند وکیل کیفری است. اما موضوعات دیگری که در دادگاه حقوقی مطرح می‌شود، مانند( طلاق توافقی، طلاق غیابی، خلع ید، ، الزام به تنظیم سند رسمی، وکیل مهریه ، مطالبه وجه سفته یا چک و…) پرونده حقوقی است و باید در فرم مخصوص دادخواست باشد،پرونده حقوقی ،نیازمند وکیل حقوقی می‌باشد.

دیدگاه ها

collaboration son house membershipagencycalculatoractionlaw lawyer-1lawyer-2lawyer-3lawyer